BMW M8 Gran Coupé aneb luxus dotažený do extrému

BMW M8 Gran Coupé aneb luxus dotažený do extrému Zdroj: BMW

Ženevský autosalon představuje jednu novinku za druhou, pozadu nezůstává ani BMW řada 8, která přidává další přírůstek v podobě M8 Gran Coupé. Auto se zdá být dokonalým pojetím dravosti a luxusu ve sportovním stylu. Máme se tedy rozhodně na co těšit!

Produkční verze se má dostavit v průběhu příštího roku a zatím je zřejmé, že se od tohoto konceptu nebude skoro vůbec lišit, byť maďarský designér X-Tomi je stále na pochybách.

Bližší technické parametry jsou stále zahalené, nicméně dá se očekávat výkon kolem 600 koní, vidlicový osmiválec o objemu 4,4 litru či osmistupňová automatická převodovka podle vzoru modelu M5.

Zdroj: BMW Design je prozatím tím největším lákadlem a nutno říci, že se vyvedl opravdu výborně. Elegance synchronizovaná s dravou sportovní náturou má opravdu říz, vše pak dotváří temně zelená barva zvaná Salève Vert.

Nadšení i zcela očekávaně podpořil ředitel designu BMW M a BMW se slovy: „BMW Concept M8 Gran Coupé je navrženo tak, aby budilo rozruch a polarizovalo, zkrátka aby rozpoutalo emoce. S tímto vozem chceme oslovit lidi hledající něco speciálního, kteří se chtějí vymanit z davu. Auto nezaměnitelným způsobem přináší BMW M luxus mimo komfortní zónu,“ řekl pro server bmw.cz.

Zdroj: BMW Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 7. 4. 2018 22:48 Nahlásit obsah