Barbora Špotáková vs. Seat Leon Cupra. Kdo je rychlejší?

Barbora Špotáková vs. Seat Leon Cupra. Kdo je rychlejší? Zdroj: YouTube.com

Podobných bizarních závodů není nikdy dost. No, uznejte sami. Minule tu byl například profesionální lyžař proti vozu F1. Tentokrát tu však máme proti sobě Barboru Špotákovou, dvojnásobnou držitelku zlatých medailí z Olympijských her a Seat Leon Cupra, držitel též dvou rekordů na závodním okruhu Nürburgringu v Německu.

Celá událost se odehrála na stadionu Fotbalové asociace České republiky. Oba závodníci logicky začali na společné startovní čáře, přičemž závod odstartoval klasický výstřel.

Mezitím, co řidič startoval svůj Seat s výkonem 300 koní, se Barbora psychicky ladila: „Musím mít úplně prázdnou mysl, abych se mohla soustředit na své tělo. Soustředím se na bod na druhém konci stadionu a představuji si, jak k němu házím svůj oštěp,“ jak sama okomentovala.

Zdroj: YouTube.com

Pomyslnou zlatou medaili získává Seat, jenž dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy, kdy se z celkových tří pokusů dokázal dvakrát dostat za cílovou čáru rychleji.

Barbora, jejíž šíp letěl rychlostí kolem 100 km/h, nemusí nicméně smutnit. Připravuje se totiž na své páté olympijské hry. „Síla, rychlost, vynikající technika… a to nejdůležitější: soustředěná mysl. Nemohu říci, že bych se už viděla v Tokiu 2020, ale možnost zisku třetí zlaté medaile mě motivuje.“ Nám teď nezbývá nic jiného, než jí popřát hodně štěstí, snad se povede i ta třetí zlatá. A na to, jak tento závod probíhal, se můžete podívat ve videu níže! 

Zdroj: www.drive.co.uk Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 31. 3. 2018 17:27 Nahlásit obsah
Loading...