Zemřel šéf Fiatu Sergio Marchionne

Zemřel šéf Fiatu Sergio Marchionne Zdroj: quatrorodas.abril.com.br

Ve svých 66 letech zemřel bývalý generální ředitel Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne. Prozradila jeho rodina, která vlastní část podílu v FCA. Úniky informací to naznačovaly už o víkendu, kdy se jeho stav zhoršil po čerstvé operaci ramene.

Sergio Marchionne podstoupil operaci ramene kvůli nálezu rakoviny v témž místě, přičemž ho de facto zabila embolie, kterou utrpěl během zákroku. Několik dní ležel potom jenom v kómatu, kdy přežíval na přístrojích.

Sergio si vysloužil přezdívku účetní za jeho tvrdou práci, která hraničila až s workoholismem. Podnikl mnoho kontroverzních kroků bez ohledu na historii a kulturu automobilek. Kromě Fiatu stál totiž v čele i Ferrari a za dobu jeho působení ovlivnil i mnoho dalších společností.

Zdroj: autozine.nl I přes všechny jeho sporné kroky se mu nedá upřít, že automobilku Fiat zachránil před možným zkrachováním a podařilo se mu vykazovat rekordní zisky v řádech stovek milionů eur ročně.

Zdroj: carscoops.com Do důchodu měl jít v plánu v roce 2019, toho se bohužel už nedočká. Akcie v reakci na jeho smrt klesly o -0,16%. Upřímná soustrast do Itálie a všechna čest tomuto pánovi.

Autor:
Publikováno: 26. 7. 2018 08:32 Nahlásit obsah