Sledujte obytný teréňák, kterým Češi objeli jižní Afriku! Adrenalin v žilách jim koluje dodnes!

Sledujte obytný teréňák, kterým Češi objeli jižní Afriku! Adrenalin v žilách jim koluje dodnes! Zdroj: www.motoroute.cz

Snili jste někdy o exotice třeba v Africe, ale nechcete si odpustit pohodlí a luxus domova? Češi ze seriálu „Srdcaři v Africe” to vyřešili naprosto efektivně a elegantně. Nechali si totiž postavit obytný terénní vůz, který kombinuje praktičnost a luxus zároveň.

Celý nápad se zrodil v hlavách české čtyřčlenné expedice, která stojí za dokumentárním pořadem „Srdcaři v Africe.” Už podle názvu je zřejmé, že zasazení se odehrává v (jižní) Africe, zejména v JAR. Kromě klasického silničního terénu projela expedice různorodé nepřístupné oblasti jako třeba rezervace, hory,  pobřeží či místní pouště a polopouště.

Zdroj: www.motoroute.cz

O výkon se stará 280koňový dieselový motor, kterému udává tempo šestnáctistupňová manuální převodovka ZF. Nádrž pak pojme 520 litrů paliva. Celkem může posloužit k přespání až pěti lidem. Nechybí ani nejrůznější standardy jako navigace, alarm, klimatizace, obrovský úložný prostor, přídavná světla, možnost regulovat tlak v pneumatikách, toaleta, sprcha, naftový vařič a kvalitní tepelná izolace společně s topením.

Největší vychytávkou je nicméně speciální výsuvná střecha, která nabízí další prostory ke spaní nebo fotografický spot.  Na onen bok auta se navíc dá upevnit interaktivní tabule, na kterou lze promítat filmy (třeba Krteček) domorodým obyvatelům.

Zdroj: www.motoroute.cz Zdroj: www.motoroute.cz

Autor:
Publikováno: 22. 1. 2018 19:14 Nahlásit obsah
Loading...