Papež František vydražil svoje Lamborghini Huracán za 18 milionů korun

Papež František vydražil svoje Lamborghini Huracán za 18 milionů korun Zdroj: metrojornal.com.br

Papež František obdržel jako dar v minulém roce upravené Lamborghini Huracán LP 580-2. Všem bylo od počátku však jasné, že ho nebude využívat na zběsilé jízdy, nýbrž z jeho prodeje ho užije na dobročinné účely.

Vůz darovala sama italská automobilka, která dopředu počítala s tím, že papež auto vydraží a následně peníze odešle lidem v nouzi. Auto zlaté (pruhy Giallo Tiberino) a bílé (lak Bianco Monocerus) barvy odkazuje na vlajku Vatikánu, nejmenšího a nejzáhadnějšího státu světa.

Automobil je výsledkem programu Lamborghini Ad Personam, nejedná se o nijak speciálně upravený vůz krom samotných barev, unikát z něj dělá ovšem osobní podpis papeže Františka na kapotě auta. Kostrou motoru je atmosféricky plněný desetiválec s výkonem 580 koní, jedná se o zadokolku.

Zdroj: barnebys.com

Lamborghini bylo vydraženo za 18 milionů Kč, což je asi dvakrát více, než se původně očekávalo. Prodej proběhl v Monaku skrze RM Sotheby’s. Z výdělku bude posláno 70% do nedávno válkou zmítané Ninive v Iráku na rekonstrukci infrastruktury a jiné objekty pro zejména tamní křesťany. Zbytek částky bude poslán třem italským charitativním organizacím.

Zdroj: caranddriver.gr

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 7. 8. 2018 13:17 Nahlásit obsah