Nová BMW řada 8 a s ní i dravá M8!

Před několika dny automobilka BMW potvrdila příchod nové řady 8 a dokonce s ní máme očekávat i sportovní verzi M8 od velkolepé divize M.

Finálních modelů osmé řady od BMW bychom se měli dočkat už příští rok a chvilku po ni dorazí i M8. Ostatně jak už potvrdil samotný prezident divize M Frank van Meel se slovy: "Koncepce a vývoj standardního BMW řady 8 a modelu M probíhají současně."

A čím se bude M8 tolik lišit? Z dostupných informací vyplývá, že bude disponovat většími nasávacími vzduchovými otvory, sportovní výfukovou soustavou se čtyřmi koncovkami výfuku, upravenými brzdami a také samozřejmě větším výkonem.

To ale není pořád vše. Asi nejvíce otazníku je kolem závodního speciálu BMW M8 GTE, který má údajně navrátit slávu Motorsportu do Le Mans. Nicméně auto se bude teprv testovat na asfaltu někdy v polovině tohoto roku, takže na více informací si budeme muset ještě počkat.

My si zatím aspoň můžeme prohlédnout maskovanou verzi modelu M8 a z videa níže poslechnout, jak bude tento krasavec asi znít.

 

Autor:
Publikováno: 21. 6. 2017 18:38 Nahlásit obsah