Legendární truck z Mad Maxe je ve skutečnosti Tatra, aneb český kousek slávy v Hollywoodu

Legendární truck z Mad Maxe je ve skutečnosti Tatra, aneb český kousek slávy v Hollywoodu Zdroj: madmax.wikia.com

Pokud jste ještě neviděli film Mad Max, tak byste to měli co nejdříve napravit. Jedná se o vskutku povedený kousek. Věříme však, že většina ho už určitě zhlédla, proto vám přinášíme jednu velice pikantní zajímavost z tohoto hollywoodského trháku, nesoucí českou stopu.

I když to tak na první pohled nevypadá, legendární War Rig je ve skutečnosti přestavěná klasická Tatra 815. Pro potřeby filmu toho bylo změněno opravdu mnoho. Původní osmiválcový motor o výkonu 275 koní byl vyměměn za speciálně chlazený motor Deutz o výkonu 600 koní (používaný třeba pro Rallye Dakar). Kvůli této výměně se musela také kabina posunout více dozadu, směrem k cisterně.

Přídavné obří sání vzduchu pro přeplňování slouží jen jako kulisa, pod kapotou se sice nachází dva motory - druhý je ovšem pouhá replika. Radlice vpředu je nicméně funkční.

Zdroj: madmax.wikia.com A co samotná kabina Tatry? Z té jsou původní snad jenom dveře. Vše ostatní bylo změněno pro autentičnost zážitku postapokalyptického světa - všelijaké zbraně, plechy, tlačítka, sedačky, páčky, rozhraní a mnoho dalších menších detailů.

Zdroj: madmax.wikia.com Poté přichází na řadu proslulá cisterna, na které "hlídkuje" Volkswagen Brouk. Pro natáčení byly použity celkem tři Tatry 815.

Zdroj: madmax.wikia.com Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 15. 8. 2018 13:17 Nahlásit obsah
Loading...