Jeden z nejhorších hříchů dnešních řidičů. Pomohla by Clarksonova cedule?

Jeden z nejhorších hříchů dnešních řidičů. Pomohla by Clarksonova cedule? Zdroj: www.autoforum.cz/

Tento problém vídáváme i na českých dálnicích. Ve druhé sérii seriálu The Grand Tour, se s ním setkáváme.

Hvězda seriálu Top Gear, Jeremy Clarkson nasedává auta a nastává závod mezi automobilem a hromadnou dopravou k Niagarským vodopádům. K dopravě Richard Hammond a James May využívají etadlo, zatímco Jeremy Clarkson si nasedl do rychlého Fordu GT. Přesně takto napínavě probíhal druhý díl této pokračující série. Scény byly vzrušující, a vracely nás do zlaté éry Top Gearu. Jak závod skončil, vám ale neprozdradíme.

Zdroj: Forbes.com V tomto díle, tesně před koncem epizody, probírá Jezza silniční hřích, se kterým se lehce můžete setkat i na českém území.  Jde o držení se na levém pruhu dálnice, a to bez jakéhokoli důvodu. V USA, ale také i v ČR existují ukazatele, které mají řidiče nabádat, aby se držel po pravé straně, když zrovna nepředjíždí. Je ale absurdní, že některé Americké státy dokonce dovolují takového řidiče předjet z pravé strany, to je ale jak všichni víme velice nebezpečná záležitost. Policisté po celém světě by takovéto nekalosti na silnici měli řešit, ale zatím se od tohoto problému drží stranou.

Clarkson v tomto závodu nemůže uvěřit svým očím, neustále se totiž musí prodírat auty, které jedou v levém pruhu úplně zbytečně. Ale není to tak, že by šoféři byli neznalí. Na Clarksonově dálnici byly dokonce i cedule, které zdůrazňovaly pravidla jako jsou „levý pruh je určet k předjíždění” či „pomalejší doprava se musí držet vpravo”. Proto Clarksona napadlo připomenout starší nápad s cedulemi, které by vedly řidiče k správnému chování. Ve zkratce jde o ceduli, která nakazuje že pokud svištíte v levém pruhu a neustále vás auta dojíždí, nemáte v něm co dělat. Pokud jedete v pravém a do levého jedete bez jakékoli potřeby někoho předjet, nemáte v něm co dělat. A pokud nerozumíte, proč tomuto tak je, nemáte na dálnici co dělat.

Zdroj: CarBuzz.com Čeští i zahraniční řidiči by si opravdu měli uvědomit, že veškeré jejich chování na dálnici – včetně jízdy v inkorektním pruhu, zvyšuje riziko dopravní nehody.

Autor:
Publikováno: 1. 2. 2018 10:51 Nahlásit obsah