Jak v zimě správně zahřát motor, a tak předejít jeho poškození? Tyto tři zásady by měl znát každý

Jak v zimě správně zahřát motor, a tak předejít jeho poškození? Tyto tři zásady by měl znát každý Zdroj: https://pxhere.com/cs/photo/985000

Častým problémem v zimě je počínání si se zamrzlým autem. Pokud je pořádná zima, tak by se to spíše dalo specifikovat jako denní záležitost. Jak to vlastně řešíte vy? Nasednete a vzápětí už vyrážíte na cestu nebo necháváte auto stát nějakou dobu na volnoběh? Ale děláte to vůbec správně?

Hned ze začátku je třeba říct, že jak okamžité vydání se na cestu, tak dlouhé stání na volnoběh, není to správné řešení. Teď si asi řeknete, co to je za nesmysl, ale řešení je někde uprostřed. A my vám níže povíme, jak na to.

Zdroj: pxhere.com

Jakým chybám se vlastně vyvarovat?

1) Příliš dlouhé stání na volnoběh může autu uškodit daleko více, než kdybyste se rozhodli hned vyrazit. Do motoru se začne totiž dostávat více benzínu a méně vzduchu. To způsobí odmašťování oleje ze stěn válců, načež může dojít k následnému poškození pístu.

2) Neřídit se pouze ukazetelem teploty vody v chlazení. Voda se totiž zahřívá o dost rychleji než olej, který je v zimě důležitejším faktorem. Při předčasném výjezdu auta to pak samozřejmě může způsobit jeho škody. Nicméně pokud vaše auto disponuje ukazatelem teploty oleje, tak je doporučené si počkat na hodnotu 80 stupňů Celsia.

Zdroj: says.com

Ideální řešení?

Motor stačí zahřívat zhruba 20 - 40 sekund, aby se olej dostal všude tam, kam má. Následně byste měli urazit 7 - 14 km poklidnou jízdou, ať dojde ke správné synchronizaci. Každému autu pak prospívá dodržovat +- jiný čas či počet kilometrů, takže pokud budete všímaví, tak to časem určitě individuálně vychytáte.

Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 18. 10. 2017 18:59 Nahlásit obsah