Ford Eagle Squadron Mustang GT a stoleté výročí vzniku RAF

Ford Eagle Squadron Mustang GT a stoleté výročí vzniku RAF Zdroj: hdqwalls.com

Britské Královské letectvo slaví přesně sto let od svého vzniku, na počest výročí vytvořil Ford unikátní vůz Eagle Squadron Mustang GT, který odkazuje na stejnojmennou letku z září roku 1940.

Mustang GT se též zúčastnil Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde ho doprovázel známý závodník a vývojář Vaughn Gittin Jr. Oficální cesta unikátu bude ve finále zakončena dražbou pro dobročinnou organizaci. Na snímcích můžete vidět vozidlo po boku legendárního stíhacího letounu Spitfire, jemuž Mustang vzdává hold.

Pod kapotou se nachází pětilitrový osmiválec o síle 710 koní. Motoru napomáhá speciální kit, jehož součástí je zejména paket Ford Performance a mechanický kompresor. O řazení se pak stará šestistupňový manuál, posílající výkon na zadní kola, která byla posilněna o speciální magneto-reologické tlumiče.

Zdroj: autoblog.gr Samotná kola mají 20palcový charakter značky RTR Aero 7 a jsou nazutá do pneumatik Nitto NT555. Co se interiéru týče, nejzajímavější úpravou je řadící páka z komponentů amerického bojového letounu Lockheed Martin F-35 Lightning II.

Zdroj: autoblog.gr Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 21. 9. 2018 18:21 Nahlásit obsah
Loading...