Evropská unie chce prosadit, aby mělo každé nové auto automatický systém brzdění

Evropská unie chce prosadit, aby mělo každé nové auto automatický systém brzdění Zdroj: hubpages.com

Evropská komise se na popud parlamentních návrhů ze sektoru dopravy zabývá možností, zda-li povinně zavést ve všech nových autech automatický systém brzdění. Má to prý napomoct k bezpečnosti na silnicích. Ať už momentálně padne jakékoliv rozhodnutí, je zřejmé, že do budoucna se tomuto opatření nejspíše nevyhneme.

Autonomous Emergency Braking (AEB), též česky samočinné nouzové brzdění, se již nějakou dobu vyskytuje v modernějších a dražších vozidlech. Tento asistenční systém se vyskytuje v součastnosti zhruba ve 30 procentech nových automobilů. Právě tento údaj probudil zájem o ono povinné opatření.

Podle ředitele společnosti Thatcham Research má AEB zajistit až 38% snížení nárazů do zadní části aut. Je však prý třeba prvně podnikout jistých právních kroků, aby se systémy jako je právě tenhle staly naprostým standardem ve výbavě aut.

Součástí navrhovaného dopravního balíčku má dojít i k úpravě viditelnosti chodců a cyklistů v městském prostředí. Dále mají mít vozidla systémy pro udržení rychlostního limitu.

Zdroj: auto.ndtv.com Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 1. 9. 2018 17:35 Nahlásit obsah
Loading...