Do svého Rolls Royce dal šílený motor z Toyoty Supry s 900 koňma. (Video)

Když majiteli limuzíny Rolls Royce Phantom přestal fungovat po dvanácti letech motor tohoto auta, rozhodl se, z důvodu nutnosti dvouletého čekání na nový motor, použít do svého vozu motor jiné značky, a to motor z Toyoty Supra. Vytvořil tím zajímavý hybrid limuzíny a sportovního auta.

Japonský majitel vozu Rolls Royce byl postaven do nepříjemné pozice, když motor jeho luxusního vozu se stal nefunkčním. Čekací doba na motory této značky je velmi dlouhá, přibližně dva roky. Roízhodl se proto o velmi zajímavou úpravu svého vozu, která z luxusní limuzíny udělala sportovní luxusní limuzínu. Tou úpravou byla výměna původního motoru za motor z vozu Toyota Supra. Původní 12-ti válec o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní byl nahrazen novým šestiválcem o objemu tří litrů s výkonem 610 koní. Pravdou je, že navenek je limuzína výrazně hlučnější, ale díky kvalitnímu odhlučnění není nový motor téměř slyšet.

Tato neobvyklá změna, prý není tou poslední, která se na autě uděje, majitel plánuje další přestavbu, v plánu má dostatek se až přes výkon 900 koní. Pojďme se na toto video podívat.

Autor:
Publikováno: 18. 12. 2017 15:59 Nahlásit obsah