Chystá se největší dálnice světa! Má vést z Londýna až do New Yorku.

Chystá se největší dálnice světa! Má vést z Londýna až do New Yorku. Zdroj: https://mareksevc1.blog.sme.sk

Mnozí by si mysleli, že se jedná o pouhé sci-fi, jenže je možné, že tento projekt se stane skutečností v nedaleké budoucnosti. Tato šílená superdálnice by byla naprostým převratem v dopravní komunikaci a vedla by z Londýna přes Rusko, Aljašku a Kanadu až do New Yorku.

Celý nápad pochází od vysoce postavených politiků Ruské federace. Hlavním představitelem projektu je údajně Vladimir Jakunin jakožto prezident ruských železnic. Ohromná dálnice o délce 19 977 km započne v Londýně a bude pokračovat až do New Yorku s tím, že hlavní proud se bude táhnout přes Rusko již z části po existujících trasách.

Největším problémem bude zřejmě překonat Beringovu úžinu, kde bude zapotřebí 88 km dlouhý most. Dále se budou muset vybudovat nová města, spousta průmyslových oblastí a komunikačních sítí, což by vedlo k vytvoření nových pracovních příležitostí a tedy potřebných financí a zdrojů.

Zdroj: www.motorage.it Pokud se podívate blíže, tak zjistíte, že se dálnice bohužel vyhne Česku a to právě přes Polsko. Nám už nezbývá nic jiného, než držet tomuto megalomanskému projektu palce.

Autor:
Publikováno: 9. 1. 2018 18:49 Nahlásit obsah
Loading...