Mámy, tyto věto nikdy neříkejte svým dospělým dcerám: Vašemu vztahu rozhodně neprospějí

Mámy, tyto věto nikdy neříkejte svým dospělým dcerám: Vašemu vztahu rozhodně neprospějí Zdroj: Shutterstock.com

Nejvíce nám mohou ublížit lidé, kteří nám jsou nejblíž. O vztahu matek a jejich dospělých dcer by se mohly psát sáhodlouhé romány. I když mezi sebou mají silné pouto, často mezi nimi bývají velké neshody. Pro svou mámu zkrátka budete stále ta malá holčička. Jaké věty, které rozhodně nepřinesou nic pozitivního, by si vaše máma měla odpustit?

Matky a dospělé dcery: Pozor na stále omílané fráze, které komplikují vztah

Určitě to znáte na vlastní kůži. I když jste už dávno dospělá, vaše máma na vás stále pohlíží jako na svoje malé dítě. Jste její holčička, kterou miluje, ale kterou má potřebu čas od času usměrnit nebo poučit. Výjimky samozřejmě existují a spousta matek respektuje své dcery jako plně dospělé osoby. Hodně maminkám však z pusy vyklouznou dokola omílaná rodičovská klišé, která do vztahu mezi matkou a dospělou dcerou rozhodně nepřinesou nic dobrého.

ZDROJ: SHUTTERSTOCK.COM

Pokud si mámy chtějí udržet se svými dcerami dobrý vztah, měly by dávat pozor na to, aby neřekly nějakou věc, která by mohla jejich dospělou dceru zranit. Takže mámy dospělých dcer, vyvarujte se raději následujícím frázím, které by mohly na vaši dceru zapůsobit jako červený hadr na býka.

strana 1 / 5
Autor:
Publikováno: 8. 4. 2019 12:39 Nahlásit obsah