Čeští strážníci honili lupiče v Brně. Museli vytasit i zbraně!

Policejní honičku jako z akčního filmu zažili v pátek 20. ledna brněnští strážníci. Třiapadesátiletý muž provokativně zaparkoval přímo před ředitelstvím Městské policie Brno a začal si svůj kousek fotografovat. Před hlídkou strážníků pak začal ujíždět městem. Pronásledování vyvrcholilo zbraní namířenou na řidiče!

Přímo před ředitelství městské policie ve Štefánikově ulici najel na chodník osobním autem třiapadesátiletý řidič. Vůz tam odstavil, a když ho pracovnice ostrahy přišla požádat, aby si přeparkoval a přestal chodník blokovat, začal vůči ní být agresivní a snažil se ji tělem odtlačit. Pracovnice následně přivolala na pomoc nejbližší hlídku, zatímco si řidič své auto na chodníku fotografoval z různých úhlů. Jakmile zaslechl muž majáky přijíždějící autohlídky, okamžitě nasedl do auta a začal ujíždět. Strážníci ho pronásledovali Hrnčířskou a Bayerovou ulicí. Během jízdy řidič strážníkům kličkováním bránil v předjetí, najížděl do protisměru a prudce brzdil. Na křižovatce s Kotlářskou ulicí dokonce projel na červenou. 
Strážníci po celou dobu pronásledování předávali informace o jeho jízdě dalším dvěma hlídkám v nejbližším okolí. Jedna z nich zahradila řidiči výjezd z jednosměrky v Botanické ulici, a tak se ocitl v sevření mezi dvěma služebními vozy. Ze svého automobilu vystoupil pod hrozbou namířené služební zbraně! Podívejte se s námi, co se dělo v moravské metropoli.

Publikováno: 27. 7. 2017 13:10 Nahlásit obsah