Jestliže používáte svítilnu na telefonu, rozhodně se podívejte na tohle video!

Ve věku internetu každý člověk podvědomě cítí, že už nežije v době naprostého soukromí a bezpečí. Netuším, jak toto téma prožíváte vy, ale já sem rozhodně po zhlédnutí videa klidná nebyla. Uvědomění toho, jak snadné je se nabourat do vašeho počítače, webové kamery nebo účtů na sociálních sítích, je neuvěřitelné...

Věřím, že pro mnoho z nás to může znít děsivě, ale naše soukromí se odehrává v našich domovech. Přesně jako velký podíl aktivity na našich mobilech a počítačích, které stále využíváme ke kontaktu s okolním světem. Bohužel v dnešní době si opravdu nemůžeme být jistí, kterému serveru nebo aplikaci veřit a poskytnout svoje osobní data ke zpracování.  Zvláště když se stále obejvují nové zprávy a vykrádání bankovních účtů nebo kreditních karet.

V následujícím videu uvidíte úryvek zpráv stanice Fox. Moderátor Bret Baie si do dnešní relace pozval experta na počítačovou bezpečnost, který se ve vysílání svěří s mnoha informacemi, které běžný občan nikde nezjistí. Odborník na kybernetiku Gary Miliefsky moderátorovi sdělil, že největším špehem našich informací v mobilu jsou mobilní aplikace svítilny. A to na všech dostupných zařízeních jako jsou Android a iPhone! Dávejte tedy rozhodně pozor při stahování těchto aplikací, které mohou beztrestně vycucávat informace z vašeho smartphonu!

Tak co holky, jaké se vám honí myšlenky hlavou, když se díváte na toto video? Nebojte se, o podělte se s námi o vaše dojmy. Nezapomeňte sdílet s práteli na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 11. 4. 2019 14:00 Nahlásit obsah