Pletení pomlázky z 8 nebo 9 prutů: Upleťte si domácí mrskačku

Pletení pomlázky z 8 nebo 9 prutů: Upleťte si domácí mrskačku Zdroj: Shutterstock.com

Pletení pomlázky není v dnešní době výhradně pánskou záležitostí. Tuto činnost s bravurou zvládají i některé ženy. Pokud si ani letos nechcete pomlázku kupovat, zajděte si k vodě na vrbové proutky a pusťte se do díla. Zapomněli jste, jak na to? Následující návody vám připomenou, jak uplést velikonoční pomlázku z 8 nebo 9 prutů.

České Velikonoce? Bez pletené pomlázky nepředstavitelné

I když lidem z jiných koutů světa tato tradice přijde často barbarská, k českým Velikonocům pomlázka, nebo chcete-li karabáč či mrskačka, prostě patří. Na Velikonoční pondělí muži vyšlehají všechny ženy pomlázkou vyrobenou z mladých vrbových proutků. Právě pomlázka má ženám předat mládí, krásu a sílu.

ZDROJ: SHUTTERSTOCK.COM

Abyste mohli tuto velikonoční tradici dodržet také letos, nemusíte hned pro pomlázku běžet do nejbližšího obchodu. Upleťte si ji raději vlastníma rukama. Díky následujícím video návodům to zvládnete i tehdy, pokud jste ji ještě nikdy v životě nevyráběli.

Je jenom na vás, zda pomlázku upletete z 8 nebo 9 prutů. V každém případě bude mít vlastnoručně upletená pomlázka na Velikonoce mnohem větší kouzlo nežli kupovaná.

strana 1 / 3
Autor:
Publikováno: 15. 4. 2019 11:31 Nahlásit obsah
Loading...